Azərbaycan və Cənubi Koreya arasında iqtisadi əməkdaşlıq məsələləri müzarkirə olunub
İqtisadiyyat nazirinin müavini Rövnəq Abdullayev Koreya Respublikası xarici işlər nazirinin siyasi məsələlər üzrə müavini Chung Eui-Hae Cecilia ilə görüşüb.
Görüşdə Azərbaycan ilə Koreya arasında ikitərəfli əməkdaşlıq əlaqələrinin mövcud vəziyyəti və inkişaf perspektivləri, eləcə də Azərbaycanda fəaliyyət göstərən Koreya şirkətlərinin biznes mühiti və fəaliyyəti ilə bağlı məsələlər müzakirə olunub.
Bildirilib ki, ölkələr arasında formalaşmış səmərəli əməkdaşlıq mühiti iqtisadi tərəfdaşlığın gələcək inkişafı üçün möhkəm zəmin yaradır. Azərbaycan Koreya ilə ticarət-iqtisadi əlaqələrin daha da genişləndirilməsinə böyük önəm verir.
Qeyd olunub ki, Azərbaycanın regionda həyata keçirdiyi genişmiqyaslı enerji, nəqliyyat-logistika layihələri, eləcə də alternativ enerji ixracı sahəsində planları Koreya şirkətləri üçün yeni əməkdaşlıq və investisiya imkanları yaradır.

Azerbaijan’s Deputy Minister of Economy Rovnag Abdullayev met with Eui-hae Cecilia Chung, Deputy Minister of Foreign Affairs for Political Affairs of the Republic of Korea.
The sides discussed the current state and future prospects of Azerbaijan–Korea cooperation, as well as the business environment and the activities of Korean companies operating in Azerbaijan.
It was noted that the constructive relations between the two countries provide a solid foundation for further expansion of economic partnership. Rovnag Abdullayev stated that Azerbaijan attaches particular importance to the development of trade and economic ties with Korea.
The meeting also highlighted that Azerbaijan’s large-scale energy, transport, and logistics projects, as well as its renewable energy export plans, create new opportunities for cooperation and investment for Korean companies.