Mətbuat şərhi 26 yanvar 2023
Azərbaycan Respublikasının Koreya Respublikasında fövqəladə və səlahiyyətli səfiri Ramin Həsənov etimadnaməsini Koreya Respublikasının Prezidentinə təqdim edib
26 yanvar 2023-cü il tarixində Azərbaycan Respublikasının Koreya Respublikasında fövqəladə və səlahiyyətli səfiri Ramin Həsənov etimadnaməsini bu ölkənin prezidenti cənab Yun Sok Yola təqdim edib.
Səfir R.Həsənov Koreyanın regionda Azərbaycan üçün əsas tərəfdaşlardan biri olduğunu və ölkəmizin Koreya ilə əməkdaşlığa böyük önəm verdiyini bildirib. O, ölkələrimiz arasında siyasi dialoqdan, iqtisadi, humanitar və digər sahələrdə əməkdaşlıqdan məmnunluğumuzu ifadə edib, eləcə də insanlarımız arasında əlaqələrin səviyyəsinin intensiv olduğunu diqqətə çatdırıb. Bütün sahələrdə əməkdaşlığımızın dərinləşdirilməsi üçün daha böyük potensialın mövcud olduğuna dair qənaətimizi bölüşüb və bu istiqamətdə koreyalı tərəfdaşlarımız ilə birlikdə addımlar atmağa hazırolduğumuzu bildirib.
Koreya Respublikasının Prezidenti Yun Sok Yol səfir R.Həsənovu təbrik edib və səfir kimi vəzifə müddəti ərzində Koreya ilə ölkələrimiz arasında ikitərəfli əlaqələrin dinamik inkişaf edəcəyindən əminliyini ifadə edib. Koreya Prezidenti özünün və rəhbərlik etdiyi hökumətin ölkələrimiz ilə ikitərəfli əməkdaşlığın inkişafı, habelə dünyada sülh və əmin-amanlıq üçün səylər göstərəcəyini bildirib. Azərbaycanın Koreya üçün vacib tərəfdaş olduğunu diqqətə çatdırıb.

Ambassador of the Republic of Azerbaijan Ramin Hasanov has presented his credentials to the President of the Republic of Korea
Ambassador of the Republic of Azerbaijan to the Republic of Korea, H.E. Mr. Ramin Hasanov, presented his credentials to the President of the Republic of Korea, H.E. Mr. Yoon Suk Yeol, on January 26, 2023.
Describing the Republic of Korea as one of Azerbaijan’s main strategic partners in the region, ambassador Hasanov noted that Azerbaijan attaches great importance to cooperation with the Republic of Korea. The diplomat hailed bilateral cooperation between the two countries in political dialogue, economic, humanitarian and other spheres, emphasizing the intensive level of relations between two countries’ peoples.
Ramin Hasanov emphasized that there is a great potential for further enhancement of relations between the two countries, expressing Azerbaijan’s readiness to take joint steps together with Korean partners in this regard.
President Yoon Suk Yeol congratulated Ambassador Ramin Hasanov on his appointment, expressing his confidence for dynamic development of relations between Azerbaijan and the Republic of Korea during Ambassador’s tenure. President Yoon Suk Yeol said that the Republic of Korea would spare no efforts for development of bilateral relations with Azerbaijan, as well as ensuring peace and prosperity in the world. He also described Azerbaijan as South Korea’s significant partner.