Azərbaycan Respublikasının nümayəndələri Koreyada keçirilən seminarda və tanışlıq səfərində iştirak ediblər
11-13 sentyabr 2023-cü il tarixində “Koreyada rəqəmsal transformasiya təcrübələri” mövzusunda seminar və tanışlıq səfəri təşkil olunmuşdur.
Səfər, Koreyanın Daxili İşlər və Təhlükəsizlik Nazirliyinin və Milli İnformasiya Cəmiyyəti Agentliyinin (NIA) həm-təşkilatçılığı ilə baş tutmuşdur.
Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Vətəndaşlara Xidmət və Sosial İnnovasiyalar üzrə Dövlət Agentliyinin və Rəqəmsal İnkişaf və Nəqliyyat Nazirliyinin nümayəndələri proqramda iştirak etmişlər.
Proqram zamanı ölkəmizin nümayəndələri tərəfindən dövlət sektorunda innovasiyalar, ağıllı həllərin yaradılması və qabaqcıl texnologiyaların tətbiqi üzrə çıxış edilmişdir. Eyni zamanda, “ASAN Xidmət” brendinin intellektual məhsul kimi digər ölkələrə ixrac edildiyi, qlobal texnoloji trendlərin tətbiqi ilə bağlı uğurlu təcrübələr iştirakçıların diqqətinə çatdırılmışdır.
Proqram çərçivəsində həmçinin, Seul şəhərinin Ağıllı Şəhər İdarəetmə Mərkəzinə və İnçeon şəhərinin Azad İqtisadi Zonasına tanışlıq səfərləri təşkil edilmişdir.

Representatives of the Republic of Azerbaijan participated in seminar and site visits in Korea
The representatives of the State Agency for Public Service and Social Innovations under the President of the Republic of Azerbaijan and Ministry of Digital Development and Transport of the Republic of Azerbaijan participated in seminar and site visits entitled “Digital transformation practices in Korea”, held on 11-13 September 2023 and organized by Korea Ministry of Interior and Safety and National Information Society Agency (NIA).
During the program, the representatives of the Republic of Azerbaijan briefed the participants about the innovations, smart solutions and application of advanced technologies in the public sector. At the same time, the participants were informed about the export of "ASAN Service" brand to other countries as the intellectual product and successful practices regarding application of global technological trends.
In the margins of the program, site visits were organized to Seoul Smart City Center and Incheon Free Economic Zone.