Mətbuat şərhi 03 aprel 2026
Azərbaycan Respublikasının Dövlət Gömrük Komitəsinin sədri Şahin Bağırov Koreya Gömrük Xidmətinin komissarı Myong-Ku Linin dəvəti ilə bu ölkəyə işgüzar səfər edib.
Səfər çərçivəsində iki ölkənin gömrük qurumlarının rəhbərləri arasında keçirilmiş görüşdə ikitərəfli və çoxtərəfli əməkdaşlıq istiqamətləri müzakirə edilib.
Şahin Bağırov həmçinin 2026-cı il Ticarətin Asanlaşdırılması Siyasəti Seminarında iştirak edib və "Kağızsız ticarət sistemlərinin tətbiqi vasitəsilə fasiləsiz ticarətin təşviqi" adlı sessiyada təqdimatla çıxış edib.

Press release 03 April 2026
Mr. Shahin Baghirov, Chairman of State Customs Committee of the Republic of Azerbaijan, conducted a working visit to the Republic of Korea, upon invitation of Dr. Myeong-Ku Lee, Korea Customs Service Commissioner.
During his visit, Mr. Baghirov met with Korea Customs Service Commissioner and discussed bilateral and multilateral cooperation directions.
He also participated at Trade Facilitation Policy Seminar 2026 and made a presentation at session entitled "Promoting seamless trade through implementation of paperless trade systems".