Ələt Azad İqtisadi Zonasının İdarə Heyətinin sədri Valeh Ələsgərovun rəhbərlik etdiyi nümayəndə heyəti Koreya Respublikasında işgüzar səfərdə olub.
Səfər çərçivəsində nümayəndə heyəti İnchon Azad İqtisadi Zonasının müvəkkili Yun Vok Sok ilə görüşərək, məlumat, bilik və təcrübə mübadiləsi aparıb.
Eyni zamanda, Koreya Beynəlxalq Ticarət Assosiasiyasının vitse-prezidenti Kim Qi-Hyun və Koreyanın Ticarət-İnvestisiyaların Təşviqi Agentliyinin icraçı vitse-prezidenti Cihyunq Li ilə görüşlər keçirilib və Koreya şirkətlərinin həmin klastra cəlb olunması perspektivləri müzakirə edilib.
Səfər çərçivəsində həmçinin Seulda Koreyanın dövlət qurumları, biznes assosiasiyaları, şirkətləri, elmi-tədqiqat institutları və KİV nümayəndələrinin iştirakı ilə “Ələt Azad İqtisadi Zonası: Koreyanın istehsal şirkətləri üçün potensialın açılması” mövzusunda şəbəkələşmə tədbiri keçirilib.
Tədbirdə səfir Ramin Həsənov və Ələt Azad İqtisadi Zonasının İdarə Heyətinin sədri Valeh Ələsgərov çıxış ediblər.

Press release 07 May 2025
Delegation led by Mr. Valeh Alasgarov, Alat Free Economic Zone Authority Board Chairman undertook business trip to the Republic of Korea.
In the framework of the visit meeting with Dr. Yun Wok Sok, Incheon Free Economic Zone Authority Commissioner, was held to conduct information, knowledge and experience exchanges.
Furthermore, the delegation met with Mr. Kim Gi-Hyun, Korea International Trade Association Vice-President, and Mr. Jihyung Lee, Korea Trade-Investment Promotion Agency Executive Vice-President, to discuss prospects of engaging Korean companies in the said cluster.
Networking event entitled “Alat Free Economic Zone: Unlocking potential for Korean manufacturing companies” convened in Seoul with participation of representatives of Korean state bodies, business associations, companies, scientific-research institutes and mass media.
Ambassador Ramin Hasanov and Mr. Valeh Alasgarov, Alat Free Economic Zone Authority Board Chairman, delivered, respectively, welcoming remarks and opening statement at the event.