Mətbuat şərhi 22 oktyabr 2023
Cari ilin 17-21 oktyabr tarixlərində Azərbaycan Respublikasının müdafiə sənayesi naziri Mədət Quliyev Koreya Respublikasına səfər edib.
Səfər çərçivəsində Mədət Quliyev Koreya Respublikasının Müdafiə Satınalmaları Proqramının İdarəedilməsi naziri Donqhvan Eom və Koreya Respublikasının Milli Müdafiə Nazirliyində hərbi resursların idarə olunması üzrə nazir müavini Sunq İl ilə görüşlər keçirib.
Görüşlərdə iki ölkə arasında müvafiq sahədə əməkdaşlıq məsələləri müzakirə edilib. Tərəflər həmçinin qarşılıqlı maraq doğuran digər məsələlərə dair fikir mübadiləsi aparıblar.
Səfir Ramin Həsənov görüşlərdə iştirak edib.
Müdafiə sənayesi naziri o cümlədən Seul Beynəlxalq Aerokosmik və Müdafiə Sərgisinə (Seoul ADEX) baş çəkib.

Press release 22 October 2023
Minister of Defense Industry of the Republic of Azerbaijan, Mr. Madat Guliyev, payed a visit to the Republic of Korea from 17 to 21 October 2023.
Within the framework of his visit Minister Guliyev held talks with Mr. Donghwan Eom, Minister of Defense Acquisitions Program Administration and Mr. Sung Il, Deputy Minister of the Office of Military Resources Management at the Ministry of National Defense of the Republic of Korea.
Issues of cooperation between the two countries in the relevant field were discussed during the meetings. The sides also exchanged their views on other issues of mutual interest.