Azərbaycan Respublikasının Dövlət Dəniz Administrasiyası ilə Koreya Respublikasının Okeanlar və Balıqçılıq Nazirliyi arasında iki Anlaşma Memorandumu imzalanmışdır.
Azərbaycan Respublikasının Dövlət Dəniz Administrasiyasının rəisi Qüdrət Qurbanovun rəhbərlik etdiyi nümayəndə heyəti cari ilin 15-17 mart tarixlərində Koreya Respublikasının Seul şəhərində səfərdə olmuşdur.
Səfər çərçivəsində Koreya Respublikasının Okeanlar və Balıqçılıq Nazirliyinin və dəniz nəqliyyatı sahəsində fəaliyyət göstərən bir sıra təşkilatların rəsmiləri ilə görüşlər keçirilmiş və görüşlər zamanı maraq doğuran mühüm  məsələlər ətrafında fikir mübadiləsi aparılmışdır.
Mart ayının 17-də keçirilən görüşdə “Azərbaycan Respublikasının Dövlət Dəniz Administrasiyası ilə Koreya Respublikasının Okeanlar və Balıqçılıq Nazirliyi arasında əməkdaşlıq haqqında Anlaşma Memorandumu” və “Azərbaycan Respublikasının Dövlət Dəniz Administrasiyası ilə Koreya Respublikasının Okeanlar və Balıqçılıq Nazirliyi arasında “Dənizçilərin hazırlanmasına, onlara diplom verilməsinə və növbə çəkməyə dair (DHDNÇ) 1978-ci il tarixli Beynəlxalq Konvensiya”ya əsasən sertifikatların (diplomların) tanınması haqqında Anlaşma Memorandumu” imzalanmışdır. Hər iki Anlaşma Memorandumu Azərbaycan Respublikasının Dövlət Dəniz Administrasiyasının rəisi Qüdrət Qurbanov və Koreya Respublikasının Okeanlar və Balıqçılıq nazirinin müavini Yoon Hag Bae tərəfindən imzalamışdır.

Two Memorandums of Understanding were signed between the State Maritime Administration of the Republic of Azerbaijan and the Ministry of Oceans and Fisheries of the Republic of Korea
The delegation led by Mr. Gudrat Gurbanov, Chief of the State Maritime Administration of the Republic of Azerbaijan paid a visit to Seoul city of the Republic of Korea on 15-17 March, 2016.
During the visit, bilateral meetings with the officials of the Ministry of Oceans and Fisheries, as well as the representatives of organizations specialized in the field of maritime transportation were held. And, exchange of views on number of issues of mutual interest were held.
“Memorandum of Cooperation between the State Maritime Administration of Azerbaijan and the Ministry of Oceans and Fisheries of the Republic of Korea” and “Memorandum of Understanding on mutual recognition of certificates (diplomas) issued on the basis of the International Convention on Standards of Training, Certification and Watchkeeping for Seafarers, 1978” were signed March 17.
The memorandums were signed by Mr. Gudrat Gurbanov, the Chief of the State Maritime Administration and Mr. Yoon Hag Bae, the Vice-Minister of Oceans and Fisheries of South Korea.