17 sentyabr 2022-ci ildə Seul şəhərində keçirilmiş Beynəlxalq Mədəniyyətlərarası Festivalda BUTA Azərbaycan Koreya dostluq Assosiasiyası (AKDA) tərəfindən yaradılmış “Şuşa ili”nə həsr olunmuş Azərbaycan guşəsində ölkəmiz təmsil olunub.
17 sentyabr 2022-ci ildə Seul şəhərinin Kvanak rayon meriyasının önündə, meriya tərəfindən təşkil olunmuş Beynəlxalq Mədəniyyətlərarası Festival keçirilib. Festivalda BUTA Azərbaycan Koreya dostluq Assosiasiyası (AKDA) da milli stendlə təmsil olunub. “Şuşa ili”nə həsr olunmuş Azərbaycan guşəsində ölkəmizin qədim tarixi, zəngin mədəniyyəti, mətbəxi, adət-ənənələri və Qarabağ həqiqətləri haqqında yerli əhaliyə məlumat verilib. Ölkəmiz haqqında kitabçalar, eləcə də Azərbaycan milli şirniyyatları ziyarətçilərə təqdim olunub. Ziyarətçilər arasında Koreya Parlamentinin Təhsil Komitəsinin Sədri cənab Yu Ki Honq, Kvanaq rayonunun meri cənab Park Cunhi də olub.

BUTA Azerbaijan-Korea Friendship Association (AKDA) represented at the festival with a national stand dedicated to the "Year of Shusha"
International Intercultural Festival organized by the Kwanak District of Seoul city hall was held on September 17, 2022. BUTA Azerbaijan-Korea Friendship Association (AKDA) was also represented at the festival with a national stand. In the corner of Azerbaijan, dedicated to the "Year of Shusha", the visitors were informed about the ancient history, rich culture, cuisine, traditions of our country,as well as Karabakh truth’s . Chairman of the Education Committee of the Korean Parliament Mr. Yoo Ki Hong and the mayor of Kwanag District Mr. Park Junhee were among the visitors.