Koreya Respublikasında ikitərəfli görüşlər keçirilib.
7 iyun 2023-cü ildə Koreyanın Seul şəhərində Azərbaycan Respublikası Hökuməti və Koreya Respublikası Hökuməti arasında İqtisadi Əməkdaşlıq üzrə Birgə Komissiyanın üçüncü iclası çərçivəsində bir sıra ikitərəfli görüşlər keçirilib.
Azərbaycan Respublikasının rəqəmsal inkişaf və nəqliyyat nazirinin müavini Samir Məmmədov Azərbaycan Respublikasının Koreya Respublikasındakı səfiri Ramin Həsənovla birgə Koreya Respublikasının ticarət, sənaye və energetika nazirinin müavini C.Daecin və KITA-nın icraçı vitse-prezidenti K.Ko-hyun ilə görüş keçirib və iki ölkə arasında iqtisadi-ticarət əlaqələrinin gələcək perspektivlərini müzakirə ediblər.
8 iyun 2023-cü il tarixində S.Məmmədovun başçılıq etdiyi nümayəndə heyəti ilə Koreyanın Ağıllı Şəhər Assosiasiyasının icraçı direktoru K.Hyun, Koreya Beynəlxalq Əməkdaşlıq Agentliyinin (KOICA) vitse-prezidenti vəzifəsini icra edən Y.C.Ho, Koreya Ticarət-İnvestisiyaların Təşviqi Agentliyinin (KOTRA) vitse-prezidenti K.Tae-Ho arasında görüş keçirilib və qarşılıqlı maraq doğuran məsələlər ətrafında fikir mübadiləsi aparılıb.
Eyni gün Azərbaycan nümayəndə heyəti Seul və Anyanq şəhər meriyalarının inteqrə olunmuş nəqliyyatın intellektual idarəetmə mərkəzlərini ziyarət edərək Koreya təcrübəsi ilə yaxından tanış olublar.

Bilateral meetings were held in the Republic of Korea.
On 7 June 2023, several bilateral meetings were convened in Seoul, Korea within the framework of the 3rd Meeting of Joint Commission on Economic Cooperation between the Government of the Republic of Azerbaijan and the Government of the Republic of Korea.
Mr. Samir Mammadov, Deputy Minister of Digital Development and Transport of the Republic of Azerbaijan, together with Mr. Ramin Hasanov, Ambassador of the Republic of Azerbaijan to the Republic of Korea, held meetings with Mr. J. Dae-jin, Deputy Minister of Trade of the Republic of Korea and Mr. K. Ko-hyun, Executive Vice President of KITA, and discussed future prospects of economic-trade relations between the two countries.
On 8 June 2023, Azerbaijani delegation headed by Deputy Minister S.Mammadov met with Mr. K.Hyun, Executive Director of Korea Smart City Association, Mr. Y.J.Ho, Acting Vice President of Korea International Cooperation Agency (KOICA), and Mr. K.Tae-Ho, Vice President of Korea Trade-Investment Promotion Agency (KOTRA), and discussed the issues of mutual interest.
On the same day, the Azerbaijani delegation visited the centers of integrated intelligent management of transport of Seoul and Anyang Cities, and got familiarized with the Korean experience.