Səfir Ramin Həsənov Koreyanın Decon şəhərinə işgüzar səfər edib
Ramin Həsənov Decon şəhərinin meri Dr. Canq Vu Li ilə görüş keçirib və qarşılıqlı maraq doğuran məsələləri, o cümlədən qardaşlaşmış şəhər tərəfdaşlığını, insanlar arasında əlaqələrin və mədəni mübadilələrin təşviqini müzakirə edib.
Səfir həmçinin Decon şəhərinin Ticarət və Sənaye Palatasının sədri Dr. Conq Te Hi ilə görüşüb. Görüşdə iqtisadi-ticarət əməkdaşlığının perspektivləri, eləcə də Ermənistanın işğalından azad olunmuş Azərbaycan ərazilərindəki sərmayə imkanları barədə müzakirələr aparılıb.
Səfər çərçivəsində Koreya Qabaqcıl Elm və Texnologiya İnstitutunun (KAIST) prezidenti, prof. Kvanq Hyunq Li və vitse-prezidenti, prof. Man-Sunq Yim ilə keçirilmiş görüşdə Azərbaycan universitetləri və KAIST arasında elmi-akademik, tədqiqat və inkişaf üzrə əməkdaşlıq perspektivləri müzakirə edilib.
Səfir Ramin Həsənov informasiya texnologiyaları və mühəndislik sahələrində dünyanın qabaqcıl universitetlərindən biri olan KAIST-də təhsil alan azərbaycanlı tələbələrlə interaktiv görüş keçirib. O cümlədən Səfirlik tərəfindən KAIST-də təhsil alan azərbaycanlı tələbələr üçün səyyar konsul xidməti təşkil olunub.

On 8 April 2024 Ambassador Ramin Hasanov paid a visit to Korea's Daejeon Metropolitan City.
Ramin Hasanov met with Dr. Jang Woo Lee, Daejeon Metropolitan City Mayor, to discuss matters of mutual interest, including sister city partnership, promotion of people-to-people contacts and cultural exchanges.
He also had a meeting with Dr. Jeong Tae Hee, President of Daejeon Chamber of Commerce & Industry. They conversed about economic-trade cooperation perspectives, as well as investment opportunities in Azerbaijan’s territories liberated from Armenian occupation.
Ambassador Ramin Hasanov visited the Korea Advanced Institute of Science and Technology (KAIST) and held discussions with Prof. Dr. Kwang Hyung Lee, KAIST President, and Prof. Dr. Man-Sung Yim, KAIST Vice President, to deliberate about academic-scientific and R&D collaboration prospects with Azerbaijani universities and industrial clusters.
Azerbaijan's Ambassador conducted interactive meeting with Azerbaijani students studying at KAIST, one of world’s top-ranking universities in IT and engineering domains. The Embassy has arranged mobile consular service for Azerbaijani students of KAIST.