Seulda Azərbaycan-Koreya Biznes Forumu keçirilib.
7 iyun 2023-cü ildə Cənubi Koreyanın Seul şəhərində Azərbaycan Respublikası Hökuməti və Koreya Respublikası Hökuməti arasında iqtisadi əməkdaşlıq üzrə Birgə Komissiyanın üçüncü iclası çərçivəsində Azərbaycan-Koreya Biznes Forumu keçirilib.
Biznes Forumda İT, energetika, inşaat, maşınqayırma, kimya sənayesi, səhiyyə, əczaçılıq və digər sahələrdə fəaliyyət göstərən Koreya şirkətləri iştirak edib.
Çıxışlarda bu kimi tədbirlərin iki ölkə arasında iqtisadi əlaqələrin genişlənməsi və qarşılıqlı investisiyalar üçün yeni imkanlar yaradacağına əminlik vurğulanıb, Ələt Azad İqtisadi Zonasında, eləcə də Azərbaycanın digər sənaye və texnologiya parklarında tətbiq olunan güzəştlər barədə koreyalı sahibkarlara məlumat verilib, Koreya şirkətləri fəal əməkdaşlığa dəvət edilib.
Forumda Qarabağ iqtisadi rayonuna daxil olan işğaldan azad edilmiş ərazilərdə Azərbaycan Respublikası Prezidentinin Xüsusi Nümayəndəliyi, Ələt Azad İqtisadi Zonasının səlahiyyətli qurumu və AZPROMO tərəfindən təqdimatlar edilib. Təqdimatlar zamanı işğaldan azad edilmiş ərazilərdə həyata keçirilən infrastruktur layihələri və Azərbaycanda investisiya imkanları barədə iştirakçılara geniş məlumat verilib.
Tədbirdə koreyalı sahibkarların sualları cavablandırılıb, həmçinin B2G formatında görüşlər keçirilib.

Azerbaijan-Korea Business Forum was held in Seoul.
On 7 June 2023, Azerbaijan-Korea Business Forum was held within the framework of the 3rd Meeting of Joint Commission on Economic Cooperation between the Government of the Republic of Azerbaijan and the Government of the Republic of Korea in Seoul, Korea.
Korean companies operating in IT, energy, construction, engineering, chemical industry, healthcare, pharmaceutical and other fields participated in the Business Forum.
In the speeches, it was emphasized that such events will create new opportunities for the expansion of economic relations and mutual investments between the two countries, furthermore Korean entrepreneurs were informed about the concessions applied in Alat Free Economic Zone, as well as in other industrial and techno parks of Azerbaijan, as well as Korean companies were invited for active cooperation.
During the Forum, the presentations were made by the Special Representation of the President of the Republic of Azerbaijan in the liberated territories of the Karabakh Economic Region, Alat Free Economic Zone and AZPROMO. During the presentations, the participants were provided with the extensive information about the infrastructure projects implemented in the territories liberated from occupation and investment opportunities in Azerbaijan.
At the event, the questions of Korean entrepreneurs were answered and meetings were held in B2G format.