Azərbaycanın Monqolustandakı səfiri etimadnaməsini təqdim edib
17 noyabr 2023-cü il tarixində Azərbaycan Respublikasının Monqolustanda fövqəladə və səlahiyyətli səfiri Ramin Həsənov etimadnaməsini bu ölkənin prezidentinə təqdim etmək məqsədilə Monqolustanın paytaxtı Ulan-Bator şəhərində Dövlət Sarayını ziyarət edib.
Dövlət Sarayının qarşısında düzülmüş fəxri qarovul Azərbaycan və Monqolustanın dövlət himnlərini ifa ediblər.
Səfir Ramin Həsənov Monqolustan Prezidenti Uxnaaqiin Xurelsuxa etimadnaməsini təqdim edib.
Səfir Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyevin salamlarını və ən xoş arzularını Monqolustan Prezidentinə çatdırıb. Ölkəmizin Monqolustanla əməkdaşlığa böyük önəm verdiyini və qədim tarixi köklərə söykənən iki ölkənin münasibətlərinin dərinləşməsi üçün səylərini əsirgəməyəcəyini diqqətə çatdırıb. İki ölkə arasında siyasi, iqtisadi, mədəni və digər sahələrdə əlaqələrin inkişafı üçün böyük potensialın mövcud olduğunu əlavə edib.
Monqolustan Prezidenti səfiri təbrik edib və ona uğurlar arzulayıb. Öz növbəsində Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyevə salamlarının və ən xoş arzularının çatdırılmasını xahiş edib. O, Azərbaycan səfirinin fəaliyyətinin iki dövlət arasında əməkdaşlığın güclənməsinə töhfə verəcəyinə əminliyini vurğulayıb, Monqolustan Prezidentinin Administrasiyası və Hökumətinin səfirin fəaliyyətinə hər zaman dəstək göstərməyə hazır olduğunu qeyd edib. Prezident Kurelsux ölkəsinin Azərbaycanla ikitərəfli qaydada və beynəlxalq təşkilatlar çərçivəsində əməkdaşlığı davam etdirməkdə maraqlı olduğunu ifadə edib.
Etimadnamənin təqdim olunması mərasimindən sonra səfir Ramin Həsənov Monqolustanın xarici işlər naziri Battsetseq Batmunxla ikitərəfli münasibətlərə dair fikir mübadiləsi aparıb.

On November 17, 2023, Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the Republic of Azerbaijan to Mongolia Mr. Ramin Hasanov visited the State House in Ulaanbaatar, the capital of Mongolia, in order to present his letter of credence to the President of this country.
The honor guard lined up in front of the State House performed the national anthems of Azerbaijan and Mongolia.
Ambassador Ramin Hasanov presented the letter of credence to Mongolia's President Mr. Ukhnaagiin Khurelsukh.
Ambassador conveyed the greetings and best wishes of President of the Republic of Azerbaijan Ilham Aliyev to the President of Mongolia. The Ambassador noted that Azerbaijan attaches great importance to cooperation with Mongolia, adding that he would spare no effort in deepening relations between the two countries based on ancient historical roots. The diplomat said that the two countries enjoy great potential for the development of ties in political, economic, cultural and other areas.
Mongolian President Ukhnaagiin Khurelsukh congratulated the Ambassador and wished him success in his activities. He also asked the Ambassador to communicate his greetings and best wishes to President of Azerbaijan Ilham Aliyev.
Ukhnaagiin Khurelsukh expressed his confidence that the activities of Azerbaijan's Ambassador would contribute to the strengthening of cooperation between the two countries, adding that the President’s Office and the Government of Mongolia were always ready to support the Ambassador`s activities.
The President of Mongolia said that his country was interested in continuing cooperation with Azerbaijan both in bilateral format and within international organizations.
Following the ceremony, Ambassador Ramin Hasanov exchanged views on bilateral relations with Mongolian Foreign Minister Ms. Battsetseg Batmunkh.