Koreya İdxalatçılar Assosiasiyasında Azərbaycana həsr olunmuş tədbir keçirilib
Koreya İdxalatçılar Assosiasiyasının (KOIMA) Seul şəhərində yerləşən baş ofisində Koreya şirkətləri üçün Azərbaycanda biznes üstünlükləri barədə seminar keçirilib.
Tədbirə qatılan Azərbaycanın Koreya Respublikasında fövqəladə və səlahiyyətli səfiri Ramin Həsənov KOIMA-nın sədri Byunq-Kvan Kimlə görüşüb. Tərəflər sözügedən qurumun yaxınlarda Azərbaycana təşkil etdiyi alıcı missiyası, eləcə də Azərbaycan-Koreya iqtisadi əməkdaşlığının təşviqi vasitələri barədə məhsuldar müzakirələr aparıblar.
KOIMA-nın sədri Byunq-Kvan Kim seminarda açılış nitqi söyləyib. O, seminarda iştirak edən Koreya şirkətlərinin təmsilçilərini Koreya nümayəndə heyətinin Azərbaycana alıcı missiyasının nəticələri və uğurları barədə məlumatlandırıb, Azərbaycan-Koreya ticarət əlaqələrinin daha da gücləndirilməsi niyyətini ifadə edib.
Səfir Ramin Həsənov tədbirdə çıxış edərək, ölkəmizin iqtisadi potensialı, əlverişli biznes və sərmayə mühiti, xarici ticarəti barədə tədbir iştirakçılarına məlumat verib. Diplomat, həmçinin, Ermənistanın işğalından azad olunmuş ərazilərimizdəki investisiya layihələrini təqdim edib.
Ardınca KOIMA tərəfindən Azərbaycanın kənd təsərrüfatı, qida emalı, şərabçılıq, şirniyyat, toxuculuq və yüngül sənaye sahələrində kommersiya imkanları barədə geniş təqdimat edilib.

Korean Importers Association hosted an event on Azerbaijan
Seminar dedicated to Azerbaijan’s business advantages was organized for Korean companies by the Korean Importers Association (KOIMA) in its Seoul-based main office.
Ambassador Ramin Hasanov, who was attending the event, met with Mr. Byung-Kwan Kim, KOIMA Chairman. The sides had productive discussions about KOIMA’s recent buyer’s mission to Azerbaijan, as well as means of fostering Azerbaijani-Korean economic cooperation.
KOIMA Chairman Byung-Kwan Kim gave a welcoming speech at seminar, updated the representatives of Korean companies about the outcomes and successes of visit of Korean delegation to Azerbaijan, and expressed his intention to further boosting Azerbaijani-Korean trade relations.
Azerbaijani Ambassador Ramin Hasanov delivered remarks at the KOIMA-hosted seminar. He briefed the seminar’s participants about Azerbaijan’s economic potential, favorable business and investment climate, as well as foreign trade, and presented investment projects in Azerbaijan’s territories liberated from Armenian occupation.
KOIMA made a comprehensive presentation to inform about Azerbaijan’s commercial opportunities in sectors such as agriculture, food processing, vinification, confectionary, textile and light industry.